RSS

Internete įjungtas pirmasis virtualus kompiuteris (video)

 • Komentarų nėra Komentarai
  Parašyta: 2009 04 11

  cloud_px600Švedijos bendrovė „Xcerion“ pristatė pirmuoju pasaulyje nemokamu virtualiu kompiuteriu vadinamą „iCloud“ paslaugą, leidžiančią kiekvienam internete naudotis svarbiausiomis asmeninio kompiuterio funkcijomis. „iCloud“ darbastalis ir taikomosios programos veikia interneto naršyklėje.

  Ką tik debiutavusi „iCloud“ viešoji „beta“ versija laikoma naujos kartos interneto paslaugų, teikiamų vadinamajame „debesyje“ – interneto serveriuose vykdomų OS, taikomųjų programų, duomenų saugojimo, sudėtingų skaičiavimų ir kt. funkcijų aplinkoje – pirmeive.

  Iš esmės „iCloud“ imituoja įprastą asmeninį kompiuterį, suteikdama interneto prieigą prie virtualaus kompiuterio grafinės vartotojo sąsajos (darbastalis primena „Windows Vista“), taikomųjų programų (su „Microsoft Word 97 – 2003“ suderinama teksto redagavimo programa, el. pašto įrankis greitųjų interneto žinučių, RSS skaitymo piemonė, garso bei vaizdo grotuvas ir kt.), failų tvarkymo, atsarginio kopijavimo, keitimosi su kitais ir bendro darbo priemonių bei kompiuterinių žaidimų. Vartotojų sukurti failai ir duomenys saugomi serveryje – kiekvienam paslaugos vartotojui nemokamai skiriama po 3 GB disko vietos. Virtualiame kompiuteryje įdiegtomis programomis galima naudotis ir „online“, ir „offline“ režimu.

  Iš viso „iCloud“ „beta“ siūlo 30 nemokamų programų ir 20 valdiklių (widget). Jos sąsaja išversta į 8 kalbas, o norint naudotis tereikia vietiniame kompiuteryje paleisti „Internet Explorer“ arba „Firefox“ naršyklę (kol kas rekomenduojama naudoti IE, nes esą su juo viskas veikia greičiau). Naujo vartotojo registravimo procesas paprastai netrunka nė minutės, o prisijungus prie savo paskyros virtualiu kompiuteriu galima naudotis net turint vos 56 Kb/s spartos interneto ryšio kanalą.

  „Xcerion“ pasiūlė net specialų įrankį programuotojams: pasak bendrovės atstovų, taip siekiama naujų programų kūrimą paversti patogesnį, nei naudojant įprastines programavimo kalbas.

  Visa virtualaus kompiuterio programinė platforma sukurta naudojant XML ir „Ajax“  technologijas, teigiama bendrovės pranešime.

  Bendrovės atstovų teigimu, „iCloud“ paslauga yra saugi ir atspari virusams, nes visos programos inicijuojamos saugiuose duomenų centro serveriuose ir vykdomos „XML Virtual machine“ aplinkoje, kuri savo ruožtu veikia interneto naršyklės „smėlio dėžėje“ – izoliuotoje aplinkoje. Esą tai reiškia, kad „iCloud“ naudotojams būtų labai sunku platinti kompiuterinius virusus keičiantis su kitais vartotojais savo failais.

  Nors rinkoje jau yra internete veikiančių nemokamų alternatyvų „Microsoft Office“ ir kitoms populiarioms programoms, „iCloud“ kūrėjai siekia ambicingesnio tikslo – kartu su taikomosiomis programomis perkelti į internetą ir pagrindines operacinės sistemos funkcijas.

  „Xcerion“ tvirtina, kad „iCloud“ nėra labai „jautri“ interneto ryšio „trūkinėjimams“, nes vartotojo paleistos programos reikalauja interneto tik tada, kai jomis sukurtus dokumentus reikia išsaugoti duomenų centro serveriuose. Tuo atveju, jei to padaryti negalima dėl nutrūkusio ryšio, „iCloud“ paprasčiausiai visus dokumento pakeitimus išsaugo tranzakcijos laikinojoje atmintyje, kurioje esantys duomenys bus persiųsti į duomenų centrą ir sinchronizuoti vėl atkūrus interneto ryšį. Pasak „iCloud“ kūrėjų, darbo „offline“ režimu ir duomenų sinchronizavimo galimybė išskiria šią paslaugą iš kitų bandymų sukurti internete veikiančią operacinę sistemą.

  Šaltinis: balsas.lt

Rašyti komentarą

March 2021
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archyvas

Video reportažas

 • Apklausa

  • Ar reikia šiam tinklapiui forumo?

   Rodyti rezultatus