RSS

Išplečiame nešiojamojo kompiuterio galimybes

 • Komentarų nėra Komentarai
  Parašyta: 2008 08 29

  Nešiojamasis kompiuteris gali tiek pat ar net daugiau nei stalinis kompiuteris. Išplėsti “noutbuko” galimybes galima prijungiant prie jo spausdintuvą, pelę, dvd ar kita.

  CD ir DVD įrašymo įrenginiai

  Mūsų sename noutbuke nėra galimybės įrašyti CD ir DVD formato diskus? Tokiu atveju galima prie jo prijungti nešiojamus išorinius CD ir DVD įrašymo įrenginius. Beveik visi tokie įrenginiai prijungiami per USB 2.0 jungtį, tad pirmiausia pažiūrėkime ar turime laisvų jungčių. Tokių įrenginių kainos gali skirtis, priklausant nuo to, ką jis sugeba. CD ir DVD įrašančių įrenginių kaina yra apie 200 – 300Lt. Su “lightScribe” funkcija irenginiai yra žymiai brangesni.

  Televizija nešiojamajam kompiuteriui

  Šiam tikslui mums reikės įsigyti TV imtuvą. Jis prijungiamas yra per USB arba per specialią PCMCIA kortelės pavidalo jungtį. Pastaresnio tipo įrenginiai yra brangesni, bet žymiai patogesni.Perkant Tv imtuvą verta atkreipti dėmesį ir į tai, ar imtuvas skaitmeninis ar analoginis (paprastas). Šiuo metu skaitmeninė televiziją veikia 5 didžiausiuose Lietuvos miestuose, tačiau kaip planuojama, 2012 m. skaitmeninę televiziją bus galima žiūrėti 95 proc. Lietuvos teritorijos, o 2015 m. analoginė televizija išvis išnyks. Šiuo metu praktiškiau įsigyti yra įprastą imtuvą nei skaitmeninį. Tokių imtuvų kainos įvairios, svyruoja nuo 150 iki 400 Lt.

  Papildomas kietasis diskas

  Jei vidinis kietasis diskas yra užpildytas, tuomet galima USB jungčių pagalba prie nešiojamo kompiuterio prijungti išorinį kietąjį diską. Išorinio kietojo disko kaina (80 GB) yra apie 300lt. Taip pat nepamirškime, kad duomenis galima laikyti ir talpioje USB atmintinėje, kuri yra patogesnė negu nešiojamas kietasis diskas.

  “Wi-Fi” tinklo plokštė

  Jei jūs turite senesnio modelio noutbiką, tuomet jūsų kompiuteryje tikriausiai nebus įmontuotos “Wi-Fi” tinklo plokštės. Geriausia išeitis būtų prijungti tokį įrenginį per USB. Populiarėjant bevieliui ryšiui, ši tinkl plokštė tikrai jums praverstų.

  “ExpressCard” kortelės jungtis

  “ExpressCard” kortelės pagalba prie savo nešiojamojo kompiuterio galime prijungti kortelių skaitytuvą, GPS imtuvą, Modemą, tinklo plokštę, garso plokštę ir TV imtuvą. “ExpressCard” tipo kortelė yra gana brangi. Jos montuojamos naujesniuose kompiuteriuose. Tad senuose galime rasti tik PC Card tipo jungtį.

  Noutbuko “lopšys”

  Su šiuo įrengimu išplėsime savo nešiojamojo kompiuterio USB jungčių skaičių. Priklausomai nuo lopšio, jame dažnai būna įmontuota papildoma baterija, tai pat gali būti įmontuotas optinių diskų įrenginys. Lopšys taip pat padeda pastatyti noutbuką norimą kryptimi, jį pakelti į tam tikrą aukštį, kad būtų patogiau naršyti. Tiesa, tokio patobulinimo kaina yra gana nemaža. Priklausomai nuo lopšio galimybių, kaina svyruoja nuo 250 Lt iki 1200 Lt

Rašyti komentarą

October 2022
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archyvas

Video reportažas

 • Apklausa

  • Ar reikia šiam tinklapiui forumo?

   Rodyti rezultatus