RSS

Aukštos raiškos multimedijos centro CMI SYVIO 200 apžvalga

 • 2 komentarai(ų)2 Comments Komentarai
  Parašyta: 2009 04 17

  cmi-syvio-200Lietuvoje aukštos raiškos (High Definition) medijos centrai vis dar nėra tokie populiarūs kaip centrinėje Europoje arba Amerikoje. Tikėtina, kad taip yra dėl informacijos stokos, todėl pasistengsime užpildyti šią spragą. Straipsnio pradžioje pateiksime šiek tiek istorijos ir bendrai apžvelgsime medijos centrus, o vėliau pateiksime palyginimą su pagrindiniu konkurentu.

  2007 metais pasauliui buvo pristatytas naujos kartos grotuvas „Popcorn Hour A-100“. Šiam grotuvui labiau tiktų HD medijos centro terminas.

  „High Definition“ (HD) reiškia, kad medijos centras gali atkurti aukštos raiškos, iki 1080p (1920×1080 Progressive), vaizdą. Eiliniam vartotojui „Full HD 1080p“ užrašas buvo matytas nebent ant naujo LCD arba plazminio televizoriaus. Ten pat galima rasti ir lipduką su užrašu „HD Ready“, reiškiantį, kad šis televizorius palaiko šiek tiek žemesnės raiškos lygį – iki 720p (1280×720 Progressive). Tokie televizoriai yra ženkliai pigesni ir yra dažniau perkami. Mūsų pristatomi medijos centrai palaiko abu atvaizdavimo režimus, o esant poreikiui, gali būti prijungti ir prie senesnio kineskopinio televizorius.

  Kuo gi skiriasi HD medijos centrai nuo paprastų DVD/DivX grotuvų? Apart aukštos raiškos vaizdo atkūrimo, dažniausiai juose yra standaus duomenų kaupiklio (HDD) įdiegimo galimybė, jungtis, skirta medijos centro prijungimui prie televizoriaus (HDMI, RCA,S-Video), prie stiprintuvo/reciverio/namų kino sistemos (Coax Analog/Optical), jau įdiegta kompiuterinio tinklo „Ethernet“ 10/100 sąsaja, o kai kurie modeliai turi ir bevielio ryšio modulį. Grotuvų valdymas vyksta patogaus nuotolinio valdymo pultelio pagalba. Taigi, šie medijos centrai vaizdo ir garso atkūrimo atžvilgiais gali pilnai pakeisti personalinį kompiuterį.

  Staiga atsiradęs ir ženkliai pranokstantis eilinius grotuvus „Popcorn Hour A-100“, tiesiog užvaldė viso pasaulio rinką. Šio grotuvo populiarumą įtakojo ne tik jo funkcionalumas, bet ir pakankamai žema kaina. 2008 metais šis medijos centras buvo pakeistas naujesniu modeliu – „Popcorn Hour A-110“. Pakeitimų nebuvo daug, tačiau jie buvo pakankamai svarbūs: atsirado USB Slave jungtis, skirta medijos centro prijungimui tiesiogiai prie personalinio kompiuterio, įdiegta DTS skaitmeninio garso atkūrimo mikroschema, naujo SATA HDD standarto duomenų kaupiklių palaikymas, įdiegta HDMI 1.3 versija.

  Šiuo metu galima rasti keletą šio grotuvo analogų (klonų), pvz. kompanijos „Egreat“ produkcija, tačiau ji yra šiek tiek brangesnė. Šios produkcijos aukštą kainą sąlygoja papildomos funkcijos ir priedai (LCD ekranas, eSATA, VGA jungtys ir pan.).

  Biudžetinių HD medijos centrų sektoriuje atsirado naujas „žaidėjas“ – CMI SYVIO 200.

  CMI SYVIO 200 – yra „Popcorn Hour A-110“ klonas, tačiau jis nėra absoliutus brolis dvynys. Pabandysime juos palyginti. Tinkamai parinktos juoda ir sidabrinė spalvos suteikia metaliniam korpusui CMI SYVIO 200 grožio ir solidumo. Dangčio varžtai tapo medijos centro „kojytėmis“ ir dabar nedirgina akies. LED lempučių oranžinė spalva pakeista į mėlyną. USB Host jungčių kiekis padidintas nuo dviejų iki trijų. Šviesolaidinė skaitmeninio garso jungtis pakeista į koaksialinę – kokia iš šių dviejų sąsajų yra geresnė iki šiol nėra išaiškinta.

  Galinėje „Popcorn Hour A-110“ panelėje yra įdiegtas įjungimo/išjungimo mygtukas, o CMI SYVIO 200 – jo nėra. Abejotina ar galima pavadinti tai rimtu minusu, nes retas naudotojas kelsis nuo sofos išjungti medijos centrą mygtuku.

  Jokių papildomų garsų CMI SYVIO 200 neskleidžia, nes jame nėra aktyvios vėdinimo sistemos. Radiatoriaus funkciją atlieka metalinis korpusas, todėl nepatartina į jį diegti ypač greitų, daug šilumos skleidžiančių standžiųjų kaupiklių.

  CMI SYVIO 200 kaip ir kituose NMT grotuvuose, išskyrus „Popcorn Hour“, dar nepilnai veikia DTS skaitmeninio garso dekodavimo programa. Tačiau ši problema, anot gamintojo, bus išspręsta naujuose operacinės sistemos atnaujinimuose jau šių metų balandžio-gegužės mėnesį.

  Visais kitais atžvilgiais CMI SYVIO 200 funkcionalumas visiškai atitinka „Popcorn Hour A-110“, tuo tarpu kaina yra mažesne.

  CMI SYVIO 200 – vienas iš nedaugelio medijos centrų, galinčių atkurti HD vaizdus (iki 1080p) „įpakuotus“ į „Matroska“ (MKV) „konteinerius“, ir net „Blu-Ray“ diskų „atvaizdus“.

  Grotuvo sistema palaiko ir keleto „on-line“ interneto servisų atvaizdavimą: „YouTube“, „Google Video“, „iPodcast“, „Flickr“, RSS – informacijos gavimą iš „Yahoo! Weather“ ir „Cinecast“. Taipogi yra galimybė klausytis „Shoutcast“ interneto radijo ir žiūrėti IP televiziją iš „SayaTV“, bei naudoti medijos centrą kaip NAS (Network-attached storage) tinklinį duomenų kaupiklį. NAS režime yra palaikomi SMB, NFS ir FTP duomenų perdavimo protokolai.

  Įdiegta „Torrent“ programa suteikia galimybę vaizdo ir garso failų apsikeitimą vykdyti naudojant interneto tinklus. Personaliniame kompiuteryje paprastai yra naudojamos „µTorrent“, „BitComet“ ir panašios programos, tačiau naudojant į medijos centrą įdiegtą programą, Jums suteikiami iškart keli privalumai: dešimteriopai sutaupoma elektros energija, nereikia laikyti įjungto personalinio kompiuterio, medijos centras neskleidžia pašalinių garsų (CMI SYVIO 200 nėra aktyvaus aušinimo), siuntimosi programa netrukdo Jūsų darbui su personaliniu kompiuteriu.

  Operacinė sistema yra nuolat atnaujinama. Naujausios versijos yra išleidžiamos tik šiek tiek vėliau nei „Popcorn Hour A-110“, kurios pagrindu jie yra sukurti.

  Eksperimento dėlei pabandėme į CMI SYVIO 200 įdiegti „Popcorn Hour A-110“ operacinę sistemą. Šis veiksmas mums pavyko – grotuvas veikia be priekaištų. Netgi, pilnu pajėgumu pradėjo veikti DTS garso atkodavimo funkcija, tačiau ši operacija reikalauja tam tikrų techninių žynių ir yra nerekomenduojama nepatyrusiam naudotojui, kadangi rizika sugadinti grotuvą yra pakankamai didėlė, todėl verta tiesiog palaukti sekančio sistemos atnaujinimo.

  Šaltinis: elektronika.lt

2 Comments

 1. #1
  Celine luggage bags
  July 1st, 2014 at 9:39

  The primary advantage of buying wholesale paper bags is that they are cost efficient. It is always cheaper to buy supplies wholesale, but buying paper bags this way will also help you to save money as opposed to buying other sorts wholesale. This is because paper bags are sturdier and tend to hold more items than plastic bags. Plastic bags are prone to ripping when heavy items or items with sharp edges are placed in Celine Boston Bags. This leads cashiers to double bag many items. Plastic bags also hold fewer items than paper sacks, and this means that it requires more of them to bag a customer’s order. So, even if plastic bags are less expensive, per bag, they tend to be less cost effective than paper sacks since they require the retailer to give out more bags per customer.

  Rašyti atsakymąRašyti atsakymą
 2. #2
  Bilger
  January 2nd, 2017 at 22:36

  Dėkoju, labai patiko straipsnis.

  Rašyti atsakymąRašyti atsakymą

Rašyti komentarą

January 2020
M T W T F S S
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archyvas

Video reportažas

 • Apklausa

  • Ar reikia šiam tinklapiui forumo?

   Rodyti rezultatus