RSS

Elektrinis “mitsubišis” – jau Lietuvoje

 • 2 komentarai(ų)2 Comments Komentarai
  Parašyta: 2009 04 09

  miev

  Vienas iš nedaugelio pasaulyje esančių elektra varomų “Mitsubishi i MiEV“ prototipų jau atgabentas į Lietuvą. Trečiadienį “Mitsubishi“ salone Vilniuje jau buvo galima išvysti simpatišką miesto automobilį, kurio oficialus debiutas Europoje numatomas kitąmet.

  Iki šiol laimė vairuoti šį aplinkos neteršiantį automobilį nusišypsojo labai nedaugeliui žmonių, tarp kurių buvo Monako princas Albertas II, keletas valstybių ir didžiųjų energetikos kompanijų vadovų. Manoma, kad Lietuvoje “i MiEV“ išbandysiančių vairuotojų atranka bus nemažiau kruopšti.

  “Mitsubishi“ prototipe montuojamas 180 Nm sukimo momentą išvystantis elektros variklis, kurį energija aprūpina ličio jonų baterijos. “i MiEV“ savininkas bus retas svečias degalinėje, nes baterijos gali būti kraunamos iš įprasto elektros tinklo. Preliminarūs skaičiavimai parodė, kad nuvažiuoti 100 kilometrų šiuo automobiliu kainuoja net 70 procentų pigiau nei panašaus galingumo benzininiu automobiliu.

  “Mitsubishi i MiEV“ yra rimta japonų kompanijos paraiška tapti ateities ekologiškų automobilių gamintoju. Priešingai nei tradiciniai ar hibridiniai automobiliai, šis modelis neteršia aplinkos CO2 dujomis, sukeliančiomis šiltnamio efektą.

  Manoma, kad “i MiEV“ taps pirmuoju masiniam naudojimui pritaikytu elektra varomu automobiliu pasaulyje.

  vakaruekspresas

2 Comments

 1. #1
  lt079if
  May 8th, 2009 at 15:38

  na, ne visiškai tiesa… Pirmasis pasaulyje, serijiniu būdu gaminamas ir jau parduodamas elektromobilis tai norvegų gaminamas “Think city”, kurio kelios partijos jau pristatytos vartotojams (firmoms, universitetams, vyriausybinėms kompanijoms) Austrijoje, Olandijoje, Anglijoje bei Ispanijoje… Jį gali įsigyti ir eilinis vartotojas, tiesa, tai bus tai labai brangu… Elektromobilio kaina paprastam eiliniam pirkėjui, jei nesudaroma baterijų nuomos sutartis, siekia net 50 000 USD…

  Rašyti atsakymąRašyti atsakymą
 2. #2
  lt079if
  May 8th, 2009 at 15:54

  p.s.: vakar man smarkiai pasisekė! Pavyko apžiūrėti šį Mitsubishi protipą prieš jam paliekant Lietuvą. Automobiliukas man paliko tikrai neblogą įspūdį. Jaukus salonas, gana kokybiškos vidaus apdailos plastmasės (tikrai ne blogesnės nei mano vairuojamo prancūziško Citroen C2), patrauklus vidaus ir išorės dizainas…

  Šiaip, skirtingai nuo kitų rinkai ruošiamų (arba jau joje esančių) tos pačios klasės elektromobilių (pvz. ankstesniame komentare minėtojo “Think City”, kito japonų gamintojo “Subaru” prototipo “Subaru R1Е”, vokiečių elektrinio “Smart EV” (Mersedes) bei elektrinio “Mini Cooper”(BMW)) – Mitsubishi MIEV yra keturvietis bei keturduris auto!

  Rašyti atsakymąRašyti atsakymą

Rašyti komentarą

January 2020
M T W T F S S
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archyvas

Video reportažas

 • Apklausa

  • Ar reikia šiam tinklapiui forumo?

   Rodyti rezultatus