RSS

SSD diskai – greiti, labai patikimi, bet vis dar brangūs

 • 2 komentarai(ų)2 Comments Komentarai
  Parašyta: 2011 11 24

  Jau seniai pasirodžiusios rinkoje „Flash“ atmintinės nieko nebestebina – jomis naudojasi daugelis. Galima sakyti, būtent jos ir „pribaigė“ trijų su puse colio diskelius, talpinusius vos pusantro megabaito. „Flash“ atmintinės lengvos, greitos, patikimos ir ganėtinai pigios – 8 GB kainuoja apie trisdešimt litų, todėl senoji technologija – lėta, nepatikima ir sąlyginai brangi – neturi nė menkiausios galimybės grįžti.

  Kietųjų diskų technologija – dar senesnė už diskelių. Tiesa, šiuolaikiniai kietieji diskai toli gražu ne tie patys milžiniški ir be proto brangūs juokingos talpos monstrai iš septintojo praeito amžiaus dešimtmečio. Kietojo disko gigabaito kaina šiais laikais – tiesiog juokinga: iki trisdešimt JAV centų.

  Tiesą sakant, kietieji diskai – kol kas be konkurencijos pigiausia laikmena, ir kaip tik tai yra priežastis, kodėl technologiškai pažangesni – greitesni ir patikimesni – SSD (Solid State Drive) diskai vis dar nėra plačiai naudojami. Smūgiams atsparūs ir pakankamai mažai vietos užimantys „Flash“ atmintį naudojantys kietųjų diskų analogai – gan brangūs – gigabaitas tokio pobūdžio disko vietos kainuoja apie tris JAV dolerius. Nors ekspertai ir sako, kad SSD diskai per metus atpinga apie penkiasdešimčia procentų, namų vartotojui jų pirkti vis dar neapsimoka.

  Juo labiau, kad dažnas namų vartotojas didelio našumo skirtumo ir nepajaus – didžiausias SSD disko privalumas – jo duomenų perdavimo sparta, kuri kasdieniniam darbui ar filmų peržiūrai didelės įtakos neturi. Žinoma, jeigu jūsų kasdieninis darbas – didelės apimties garso-vaizdo medžiagos montavimas, ar jums reikia nuolat greitai išsaugoti ar nuskaityti didelį kiekį duomenų – skirtumą tikrai pajusite.

  Tačiau ką daryti, jeigu reikia ne tik didelio duomenų perdavimo greičio, bet ir talpos, o kišenės pinigai nedrasko? Išeitį siūlo technologija, apjungianti abiejų diskų tipų stipriąsias puses – hibridinės talpyklos. Jos naudoja SSD technologiją vidinei spartinančiai atminčiai, kuri nuo įprastos spartinančiosios atminties skiriasi talpa – jeigu įprasti kietieji diskai naudoja 8MB spartinančiosios atminties, tai hibridinių diskų SSD spartinančioji atmintis skaičiuojama gigabaitais – ir įprastą kietojo disko technologiją didelės apimties „archyvui“. Šie diskai pasižymi didele duomenų perdavimo sparta bei talpa, ir, ko gero, yra labiausiai apsimokantis variantas ruošiantis ateinančiai SSD diskų erai.

2 Comments

 1. #1
  omega replica uk
  January 4th, 2015 at 11:30

  Since it has turned into a luxurious product, something which should not just appear, but additionally carry out much better than it’s much more acquireable counterparts – even though it’s heavy-duty building won’t as soon as go to try within it’s life time.

  Rašyti atsakymąRašyti atsakymą
 2. #2
  William Hanna
  May 26th, 2016 at 8:50

  I like this article that is very well written. There are many other blogs out there on this topic but this one is tremendous. For this very reason I have bookmarked this website. The information contained in this website is full of informative insights.
  http://HANDMADEBRICKS.CO.UK

  Rašyti atsakymąRašyti atsakymą

Rašyti komentarą

May 2024
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archyvas

Video reportažas

 • Apklausa

  • Ar reikia šiam tinklapiui forumo?

   Rodyti rezultatus